Programi / EU projekti

Program osposobljavanja za poslove suradnika u pripremi i provedbi EU projekata

Kompetencije koje će studenti steći

1. Razlikovati EU fondove i njihove karakteristike
  2. Prepoznati važne informacije u natječajnoj dokumentaciji
  3. Razlikovati projektne aktivnosti i resurse u fazi pripreme proračuna projekta
  4. Sudjelovati u pripremi projektnog prijedloga
  5. Sudjelovati u provedbi projekta u skladu s pravilima natječaja i javne nabave
  6. Sudjelovati u poslovima izvještavanja ugovornom tijelu
  7. Primijeniti odgovarajuće propise Europske unije za potrebe europskih projekata
  8. Primijeniti pravila zaštite na radu, zaštite od požara i pružanja prve pomoći.

Trajanje programa i način izvođenja

Program osposobljavanja za poslove suradnika u pripremi i provedbi EU projekata u trajanju od 130 sati realizirat će se redovitom i/ili konzultativno-instruktivnom nastavom. Teorijski dio programa u trajanju od 65 sati i vježbe u trajanju od 65 sati izvodit će se u učionicama ustanove, opremljenim odgovarajućim nastavnim sredstvima. Izvođenje programa Konzultativno – instruktivnom nastav uključuje broj skupnih konzultacija, a iznosi 2/3 sati od ukupnog broja sati teorijske nastave planirane u programu za nastavu pojedine cjeline. Skupne konzultacije u trajanju od 44 sata se izvode s cijelom obrazovnom skupinom i obavezne su za sve polaznike. Individualne konzultacije u trajanju od 21 sat provode se putem e-pošte, telefonski, neposredno, prema potrebi polaznika. Vježbe se provode u fondu od 60 sati. Nastava se izvodi na adresi: Zagreb, Šandora Brešćenskog 4, I kat.

Nastavni plan i program

• EU fondovi i mogućnosti financiranja
  • Analiza problema i dionika te ciljevi projekta
  • Izrada aktivnosti i proračuna projekta
  • Logička matrica projekta
  • Provedba i dovršetak projektnog prijedloga
  • Zaštita na radu

Uvjeti upisa

U program osposobljavanja za poslove suradnika u pripremi i provedbi EU projekata može se upisati osoba koja:

– ima završenu najmanje srednju školu u četverogodišnjem trajanju (srednja stručna sprema)

– osnovna informatička znanja

Polaznik dokazuje potvrdom ili provjerom u ustanovi prije upisa.

Cijena i uvjeti plaćanja

• Vrijednost programa je 15.400,00 kn.
  • Za zaposlenike istih ustanova odobrava se popust od 10%.
  • Plaćanje je u dvije rate, u roku od 7 dana od upisa i 40 dana nakon upisa.
  • Za jednokratno plaćanje unaprijed obračunava se popust od 15%: 13.090,00 kn

Antonija Mihaljević, 091 333 0695